Solidarność Podbeskidzie JEST DECYZJA: 17 XI 2022 MANIFESTACJA W WARSZAWIE

JEST DECYZJA: 17 XI 2022 MANIFESTACJA W WARSZAWIE

17 listopada 2022 roku w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja „Solidarności” – taką decyzję podjęli członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na nadzwyczajnym posiedzeniu, zorganizowanym on-line w dniu 7 października br. – Rząd ignorując nasze postulaty praktycznie nie dał nam wyboru – tłumaczy przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.

manifestacja

5 października odbyło się w Warszawie spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącymi Regionów i Sekretariatów Branżowych NSZZ „Solidarność”. Dyskutowano o sposobach systemowego powstrzymania wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników, o zapewnienia godziwego (systemowego) wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych oraz o przyjęciu ustawy o tzw. emeryturach stażowych. – Niestety, spotkanie nas głęboko rozczarowało. Pan Premier na wszystkie nasze postulaty miał jedną odpowiedź: jest wojna, jest inflacja… Żadnych propozycji, żadnego otwarcia. Stąd też nasza decyzja o proteście na ulicach Warszawy. Trzeba to jasno podkreślić: nie będziemy demonstrować przeciwko komukolwiek. Chcemy jedynie, by nasze postulaty zostały poważnie potraktowane, dlatego też bardzo ważny jest nasz jak najliczniejszy udział w tej manifestacji – podkreśla Marek Bogusz.

W uchwale Komisji Krajowej, przyjętej 7 października, ponownie wymienione zostały trzy podstawowe żądania „Solidarności”. Jednocześnie związkowcy podkreślili, że decyzja o proteście nie zamyka drogi do porozumienia. „NSZZ Solidarność jest zawsze otwarty na rzeczowy dialog, jednak stanowczo zaznaczamy, że bez zmiany stanowiska rządu wobec kluczowych postulatów Związku porozumienie nie będzie możliwe”.

Za koordynację udziału w manifestacji w Warszawie związkowców z Regionu Podbeskidzie odpowiedzialny jest wiceprzewodniczący ZR Andrzej Madyda (tel. 506 194 978). Zapisy przyjmowane będą w oddziałach naszego Związku. Bliższe informacje będą na bieżąco przekazywane przez Zarząd Regionu do zakładowych organizacji związkowych.

Do pobrania: ULOTKA z trasami marszu