Solidarność Podbeskidzie Idzie idzie Podbeskidzie – po ulicach Warszawy

Idzie idzie Podbeskidzie – po ulicach Warszawy

Blisko 700 związkowców z „Solidarności” Regionu Podbeskidzie wzięło udział w ogólnopolskiej manifestacji, która odbyła się w piątek 10 maja 2024 roku w Warszawie.

Protest, zorganizowany pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem”, był wspólną inicjatywą związkowców z NSZZ „Solidarność” i rolników zrzeszonych w NSZZ RI „Solidarność”.

– Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej gigantycznej manifestacji. Dziękuję za podjęty trud i za wielogodzinny marsz przez stolicę. Pokazaliśmy rządzącym, że nie będzie naszej zgody na rujnowanie polskiej gospodarki, rolnictwa i budżetów domowych w imię jakiś obłąkańczych pomysłów biurokratów z Brukseli czy Berlina. Teraz zachęcam wszystkich do podpisywania wniosków o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie Zielonego Ładu – powiedział po zakończeniu wielogodzinnej manifestacji przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.