Solidarność Podbeskidzie Główny Inspektor Pracy w podbeskidzkiej „Solidarności”

Główny Inspektor Pracy w podbeskidzkiej „Solidarności”

W poniedziałek, 7 listopada, w siedzibie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie związkowców z Głównym Inspektorem Pracy Romanem Giedrojciem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczestniczyli w nim przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych, reprezentanci służb bhp oraz społeczni inspektorzy pracy. Dyskusja w trakcie spotkania poświęcona była codziennej działalności Państwowej Inspekcji Pracy, szczególnie działaniom kontrolnym, a także kierunkom koniecznych zmian obecnych przepisów, dotyczących PIP

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Państwowa Inspekcja Pracy jest naszym najważniejszym, niejako naturalnym sojusznikiem w walce o poprawę warunków pracy. Muszę podkreślić, że na naszym terenie ta współpraca generalnie układa się bardzo dobrze, co nie znaczy, że nie ma już niczego do poprawy – mówił na początku spotkania przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz, witając Romana Giedrojcia i towarzyszące mu osoby, w tym p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach, Lesława Mandraka i p.o. kierownika bielskiego oddziału OIP Karola Pietrasinę. W bielskim spotkaniu uczestniczyli także wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, senator Andrzej Kamiński i wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.