Solidarność Podbeskidzie Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy

Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy

28 kwietnia 2016 r. w ZR Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” odbyło się seminarium poświęcone Światowemu Dniu Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z 20 firm. Tegoroczne hasło brzmiało – „Czas pracy a pozakodeksowe formy zatrudnienia – stan aktualny i perspektywy na przyszłość”.
Referaty wygłosili zaproszeni goście:
– Przedstawiciel Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej mgr inż. Małgorzata Jurczyk,
– Kierownik biura Państwowej Inspekcji Pracy w Bielsku-Białej mgr inż. Nadinspektor Janusz Grygierczyk,
– Przedstawiciel Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach mgr inż. nadinspektor Andrzej Prus.
W seminarium uczestniczyli także:
– Zakładowi Społeczni Inspektorzy Pracy,
– przewodniczący Organizacji Zakładowych NSZZ „Solidarność”,
– członkowie ZR,
– pracownicy służb BHP w zakładach pracy naszego regionu.
Złożono również kwiaty i zapalono znicze pod tablicą pamiątkową poświęcono związkowcom, którzy stracili życie w trakcie wykonywania obowiązków związkowych.