Solidarność Podbeskidzie Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków przy Pracy

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków przy Pracy

Co roku 28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Dzień ten w sposób szczególny przypomina nam o tym, że dbałość o bezpieczeństwo pracy jest jednym ze statutowych obowiązków związków zawodowych… – Troska o bezpieczeństwo pracy jest jednym z priorytetowych zadań naszego związku. Pamiętamy – nie tylko w ten dzień – o ofiarach wypadków przy pracy, ale robimy wszystko, aby takich ofiar i wypadków było jak najmniej. Stąd działalność naszego regionalnego Klubu Społecznych Inspektorów Pracy, nasze seminaria i szkolenia z zakresu bhp, a także nasza codzienna współpraca z Państwową Inspekcją Pracy i innymi instytucjami dbającymi o bezpieczną pracę i ochronę pracowników – podkreśla Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności”.

W Bielsku-Białej jest jedno szczególne miejsce, które przypomina o najbardziej tragicznym aspekcie wypadków przy pracy – to tablica, upamiętniająca podbeskidzkich związkowców, którzy zmarli lub zginęli w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Znajduje się ona przy wejściu do siedziby podbeskidzkiej „Solidarności”.