Solidarność Podbeskidzie Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków przy Pracy

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków przy Pracy

Co roku 28 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. W tym roku już po raz drugi pandemia przekreśliła plany upamiętnienia tego dnia. Po raz drugi też nie było tradycyjnego seminarium bhp. Nie znaczy to, że nie pamiętaliśmy…

Dzisiaj, 28 kwietnia 2021 roku, przedstawiciele podbeskidzkiej „Solidarności”, reprezentanci działającego przy Zarządzie Regionu Klubu Społecznych Inspektorów Pracy, a także Państwowej Inspekcji Pracy złożyli kwiaty przy tablicy, upamiętniającej podbeskidzkich związkowców, którzy zmarli lub zginęli w trakcie wykonywania obowiązków służbowych – Jana Frączka, Aleksandry Polak i Stanisława Olejaka. Tak rozpoczęły się podbeskidzkie obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. Dalszy ich ciąg był już wirtualny, gdyż spotkanie ze społecznymi inspektorami pracy oraz związkowcami zajmującymi się sprawami bhp odbyło się w formie wideokonferencji.