Solidarność Podbeskidzie CZAS WYBORÓW: Twórzmy Rzeczpospolitą Samorządną

CZAS WYBORÓW: Twórzmy Rzeczpospolitą Samorządną

W 1981 roku „Solidarność” przyjęła swój program działania zatytułowany „Rzeczpospolita Samorządna”. Tę samorządną ojczyznę wciąż tworzymy i kształtujemy – między innymi przez wybory samorządowe. Nie możemy ich, jako „Solidarność”, odpuścić…

Walczymy o społeczeństwo obywatelskie, a jedną z najważniejszych dróg prowadzących do kształtowania takiego społeczeństwa jest świadomy udział w wyborach, także tych samorządowych. Lokalne samorządy współtworzą kształt naszych małych ojczyzn – gmin, miast, powiatów czy województw, a tym samym kształtują naszą rzeczywistość, nasze życie. Nie możemy też zapominać, że samorządy są jednym z największych pracodawców, a więc od tego, kto wchodzi w skład władz terytorialnych kolejnych szczebli zależy los tysięcy pracowników.

Podbeskidzka „Solidarność” nie bierze bezpośredniego udziału w wyborach, ale wspiera związkowych kandydatów, których znaleźć można na całym Podbeskidziu na różnych listach w wyborach zarówno do rad gmin i miast, powiatów i województw. Są to osoby doświadczone nie tylko w pracy związkowej, ale także społecznej, charytatywnej czy politycznej. Udzielamy im poparcia, bo wiemy, że nie zapomną, kogo reprezentują i w samorządowych władzach nadal będą ludźmi „Solidarności”.

Przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności”

Marek Bogusz

Nazwiska kandydatów mających poparcie podbeskidzkiej „Solidarności” znaleźć można w kolejnych informacjach na naszej stronie internetowej.