Solidarność Podbeskidzie Będzie protest przed siedzibą PGE

Będzie protest przed siedzibą PGE

Przedstawiciele podbeskidzkiej „Solidarności” wezmą udział w pikiecie protestacyjnej, organizowanej w piątek, 5 października, w Warszawie przed siedzibą PGE Polska Grupa Energetyczna SA. Trwają zapisy chętnych…Wobec braku reakcji ze strony rządu na stanowiska Komisji Krajowej oraz Kongresu Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki (KSGiE) NSZZ „Solidarność” informujące o łamaniu praw pracowniczych przez władze PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA, Rada KSGiE zdecydowała, że 5 października przeprowadzi pikietę przed siedzibą Spółki. Wezmą w niej udział członkowie Związku z sekcji tworzących KSGiE. Jeśli akcja nie przyniesie rezultatu, 19 października odbędzie się manifestacja przed gmachem Ministerstwa Energii. Sekretariat poprosi wtedy o wsparcie cały Związek.

– Weźmiemy udział w proteście energetyków już 5 października, bo antyzwiązkowa polityka władz tej spółki dotyka również naszych członków, zrzeszonych w „Solidarności” Zespołu Elektrowni Wodnych Porąbka-Żar. Wciąż są tam problemy z dialogiem z pracodawcą, a właściwie z jego brakiem. Wesprzemy kolegów i będziemy uczestniczyć w tej pikiecie – zapowiada szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Wyjazd na pikietę planowany jest w piątek, 5 października o 5.00. Zapisy chętnych przyjmowane są w Sekretariacie ZR (tel. 33 812 67 90) i u Piotra Gołąba (tel. 530 760 060, pgolab5@wp.pl).

Więcej w sprawie decyzji KSEiG można przeczytać TUTAJ.