Pozostałe Żywiecki supermarket Tesco do likwidacji

Żywiecki supermarket Tesco do likwidacji

We wtorek, 6 czerwca, „Solidarność” Tesco otrzymała informację dotyczącą kolejnych zwolnień grupowych. Jako przyczynę pracodawca podał reorganizację zakładu pracy polegającą na zamknięciu z przyczyn ekonomicznych dziewięciu supermarketów. Na liście przeznaczonych do likwidacji placówek jest sklep Tesco Savia w Żywcu przy ul. Kościuszki.

tescoZwolnienia grupowe odbędą się w okresie od 27 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku.  – Pracodawca poinformował nas, że o kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy – czytamy w informacji „Solidarności” Tesco. Wiadomo też, że wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę.

– Ta informacja jest bardzo świeża. Na pewno będziemy negocjować, by uratować jak najwięcej miejsc pracy, a jednocześnie wywalczyć jak najlepsze warunki odejścia dla tych, którzy będą się rozstawać z naszą firmą. Rozmowy na temat zwolnień mamy podjąć 12 czerwca we Wrocławiu – powiedziała Wioletta Stanaszek, przewodnicząca podbeskidzkiej Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” Tesco.