Oddziały Sucha Beskidzka XVII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”

XVII Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ „Solidarność”

Podbeskidzka Solidarność reprezentowana przez związkowców z Oddziałów:  suskiego, skoczowskiego

i żywieckiego, wzięła  udział w tegorocznej pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej.
Pielgrzymka rozpoczęła się w sobotę, 23.04. O godz. 19:00 związkowcy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na placu przed licheńską bazyliką, którą poprowadził ks. Grzegorz Molewski, duchowy opiekun konińskiej „Solidarności”.

Z kolei w niedzielę 24.04. odbyły się główne uroczystości pielgrzymkowe w bazylice mniejszej pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. O godz. 11.30  poczty sztandarowe, w tym również Regionu Podbeskidzie i FCA weszły do świątyni w uroczystym szpalerze. O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Po zakończeniu Mszy św. związkowcy wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod pomnik  . ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności” oraz pod pomnik upamiętniający wydarzenia Sierpnia 80.  Wiązanki kwiatów złożyła delegacja KK z wice – przewodniczącym Bogdanem Bisiem oraz przedstawiciele regionów i zakładów pracy.

Składam serdeczne podziękowania związkowcom z Oddziału suskiego  za dobrą modlitewną atmosferę i tak liczny udział.

Krzysztof Chudzik