10-09-2012

Zawody wędkarskie

W drugą sobotę września na stawach Polskiego Związku Wędkarskiego oddział w Cieszynie przy ul. Wiślańskiej 12 odbyły się zawody wędkarskie, zorganizowane przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" podregion Skoczów. Podobne zawody rozgrywane były kilkadziesiąt lat wcześniej na jeziorze Żywieckim.
Tym samym związek powrócił do wcześniejszych tradycji. W zawodach wzięło udział 60 wędkarzy, którzy startowali w dwóch konkurencjach: spławikowej i gruntowej. Złowionych zostało ponad 17 kg ryb. Na szczęście pogoda nam dopisała i na zawodach pojawili się liczni kibice wraz z najmłodszymi zawodnikami. Łącznie w zabawie wzięło udział około 90 osób. Liczne pytania uczestników zabawy o następne zawody wędkarskie dają pewność, że również cieszyć się będą tak wielkim zainteresowaniem. Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" składa podziękowania Komisjom Zakładowym przy SKOTAN Garbarnia Sp. z o.o., Teksid Iron Poland Sp. z o.o. i Kuźnia Polska w Skoczowie, jak również posłowi Stanisławowi Szwedowi za ufundowanie nagród dla naszych najmniejszych i najlepszych uczestników zawodów.

Dzieci uczestniczące w zawodach:
Kategoria spławikowa
Kategoria gruntowa