24-04-2013

Szkolenia z zakresu rozwoju związku

22 kwietnia 2013 r. odbyło się w Zarządzie Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" szkolenie z cyklu pt. "Rozwój związku" dla przeszkolonej wcześniej w tym zakresie grupy uczestników. W zajęciach wzięło udział 11 osób.

Natomiast w dniach 23 - 24 kwietnia 2013 r. odbyło się szkolenie z rozwoju związku dla nowej grupy, w którym uczestniczyło 15 przedstawicieli z różnych zakładów pracy, zrzeszonych w Regionie Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".

Szkolenie ma na celu:
  1. uświadomienie uczestnikom korzyści płynących ze zorganizowania się pracowników i wspólnego działania na rzecz obrony praw pracowniczych;
  2. uzmysłowienie, że najskuteczniejszą formą wspólnego działania jest zrzeszanie się w związek zawodowy;
  3. dostarczenie argumentów za wstępowaniem pracowników do NSZZ "Solidarność".
Powyższe cele można osiągnąć poprzez: przeanalizowanie roli pracodawcy, pracownika i związku zawodowego w zakładzie pracy, zrozumienie znaczenia działania na rzecz aktywizowania członków związku oraz pozyskiwanie nowych, poznanie warunków skutecznego funkcjonowania związku zawodowego w zmieniającym się otoczeniu, nabycie praktycznych umiejętności pracy z pracownikami w celu pozyskiwania ich do związku.

Zajęcia prowadził trener Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusz Zabiega.