08-09-2014

Rajd "Solidarności" na Groń Jana Pawła II

W piękną, słoneczną sobotę, 6 września, odbył się Ogólnopolski Rajd "Solidarności" z metą na Groniu Jana Pawła II. Został on zorganizowany z okazji 34. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność". W wędrówce beskidzkimi szlakami wzięło udział blisko stu związkowców i członków ich rodzin. - Niech żałują ci, którzy nie byli - powiedział po zakończeniu rajdu Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej "Solidarności".

Na rajdową metę związkowcy wędrowali m.in. z Andrychowa, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Ponikwi i Rzyk. Zwieńczeniem rajdu była Msza św., którą w kaplicy na Groniu odprawił ks. Krzysztof Czerwionka, zmartwychwstaniec z ośrodka Wzgórze Miłosierdzia w Stryszawie-Siwcówce. W homilii przypomniał wartości, jakie legły u podstaw "Solidarności" oraz słowa, jakie do związkowców kierował patron Gronia, św. Jan Paweł II.

- Ważne, byśmy czasem oderwali się od codziennych obowiązków i choć parę chwil spędzili na łonie natury w gronie rodziny i przyjaciół. To czas na odpoczynek, na modlitwę i refleksję o istocie międzyludzkiej solidarności - powiedział na zakończenie rajdu Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej "Solidarności" dziękując wszystkim, którzy wybrali się na beskidzkie szlaki, a także tym, którzy pomogli w przeprowadzeniu rajdu - szczególnie związkowcom z Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy Nadleśnictwie Sucha Beskidzka oraz szefowi suskiego oddziału podbeskidzkiej "Solidarności" Krzysztofowi Chudzikowi, który tradycyjnie był głównym organizatorem tej imprezy.
Na zakończenie rajdu na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe odznaki, a także obfity posiłek. Do zobaczenia za rok...

Zdjęcia: Artur Kasprzykowski