06-03-2015

Szkolenia związkowe

Poszerzanie znajomości przepisów związkowych i podnoszenie kwalifikacji to jedno z podstawowych zadań dla działaczy związkowych wszystkich szczebli, począwszy od organizacji zakładowych. Dysponujący odpowiednią wiedzą i umiejętnościami działacze związkowi mogą w pełni wykonywać swe statutowe obowiązki odpowiednio kierując pracami związku, a przy tym będąc partnerem dla pracodawców.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Dział Szkoleń ZR przeprowadził w ostatnich tygodniach kilka szkoleń związkowych.

1) 9 lutego w siedzibie Zarządu Regionu w Bielsku-Białej odbyło się stacjonarne szkolenie dla członków zakładowych komisji rewizyjnych i skarbników dotyczące prowadzenia dokumentacji finansowej KZ (temat: "Sporządzanie CIT-8, PIT-8C i PIT-11").

2) Temu samemu tematowi poświęcone zostało szkolenie, zorganizowane 17 lutego w siedzibie "Solidarności" Browaru Żywiec dla organizacji związkowych z ternu Oddziału Żywiec.

3) Z kolei w dniach 18-20 lutego w Szczyrku zorganizowane zostało przez firmę S-partner szkolenie dla członków Regionalnej Komisji Rewizyjnej Zarządu Regionu oraz zakładowych komisji rewizyjnych na temat "Umiejętność czytania i interpretowania sprawozdań finansowych oraz analizy finansowej".

Wszystkie wyżej wymienione szkolenia zostały przeprowadzone przy finansowym wsparciu Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" z Czechowic-Dziedzic.

Więcej informacji na temat szkoleń, organizowanych przez podbeskidzką "Solidarność", znaleźć można na internetowej stronie Zarządu Regionu (zakładka "Dział Szkoleń"). - Znajdziemy tam harmonogram planowanych szkoleń, ale pragnę przypomnieć, że przyjmujemy też informacje o zainteresowaniu związkowców innymi tematami zajęć. Będziemy je organizować w miarę potrzeb i naszych możliwości, także w podregionach - mówi wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Stanisław Sołtysik, odpowiedzialny za związkowe szkolenia.

* * *

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, wykonanych podczas szkoleń w Żywcu i Szczyrku.