15-06-2012

Pikieta przed Auchan

13 czerwca br. przedstawiciele Regionu Podbeskidzie wzięli udział w pikiecie przed hipermarketem Auchan w Mikołowie.
Protest miał na celu poinformowanie opinii społecznej o łamaniu prawa przez dyrekcję tutejszego sklepu.
Pikieta rozpoczęła się o godz. 16.00 krótką informacją wygłoszoną przez Alfreda Bujarę, przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Handlu, który powiedział: "Jesteśmy tu po to, by bronić naszego zwolnionego kolegi Arona Plewy. Ci młodzi ludzie, odważyli się w tym markecie założyć związek zawodowy Solidarność. Jeden z nich, niestety, poniósł za to karę i został zwolniony z pracy".

Następnie, część protestujących związkowców zablokowała kasy hipermarketu na około dwie godziny, kupując wybrane artykuły szkolne i płacąc monetą o najmniejszym nominale 1 grosz.
Pozostali uczestnicy pikiety rozdawali ulotki, informujące o zaistniałym proteście oraz wynikających z tego utrudnieniach.