04-05-2015

Seminarium poświęcone Światowemu Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy I Chorób Zawodowych

28 kwietnia 2015 r. w ZR Podbeskidzie odbyło się seminarium poświęcone Światowemu Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy I Chorób Zawodowych. Tegoroczne hasło brzmiało: "Profilaktyczna opieka medyczna nad pracownikami narażonymi na działanie czynników rakotwórczych i mutagennych. Rola Ośrodków Medycyny Pracy w profilaktyce".
Spotkanie zorganizowane zostało dla Zakładowych Społecznych Inspektorów Pracy, przewodniczących Komisji Zakładowych NSZZ "Solidarność", członków Zarządu Regionu i pracowników służb BHP w zakładach pracy naszego regionu. Seminarium rozpoczęto złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod tablicą pamiątkową poświęconą związkowcom, którzy stracili życie w trakcie wykonywania obowiązków związkowych. Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wypadków przy pracy.

Gośćmi seminarium byli przedstawiciele:

1) Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy we Wrocławiu - dr n. med. Katarzyna Broszko-Dziedzic (referat pt. "Profilaktyczna opieka medyczna nad pracownikami narażonymi na działanie czynników rakotwórczych i mutagennych. Rola Ośrodków Medycyny Pracy w profilaktyce"),

2) Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej - mgr inż. Małgorzata Jurczyk, mgr inż. Małgorzata Somerr (referat pt. "Ocena stanu higienicznego dla regionu działania Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej"),

3) Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach - kierownik biura PIP w B-B mgr inż. nadinspektor Janusz Grygierczyk (referat pt. "Wypadki na stanowiskach pracy w 2014 roku"), mgr inż. nadinspektor Andrzej Prus (referat pt. "Wypadkowość przy pracy w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim").

Następnie odbyła się dyskusja na w/w tematy.

Seminarium dofinansowane zostało przez Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia.