15-06-2012

APEL
osób wyróżnionych tytułem "Zasłużony dla Solidarności Podbeskidzia"

My, członkowie podbeskidzkiej "Solidarności", zebrani 11 czerwca 2012 roku w Bielsku-Białej, apelujemy do pierwszego przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Lecha Wałęsy o wstrzemięźliwość w wypowiedziach, często krzywdzących i niesprawiedliwych, dotyczących naszego związku zawodowego.

Gdy otrzymywaliśmy tytuł "Zasłużony dla Solidarności Podbeskidzia" traktowaliśmy to wyróżnienie jako ukoronowanie naszej walki o związek zawodowy "Solidarność", a przede wszystkim jako zobowiązanie do godnego postępowania i promowania szeroko pojętej idei "Solidarności". Było dla nas ważne także to, że wśród nas - w gronie osób, uhonorowanych tym tytułem - był także Pan Przewodniczący.

Należy przypomnieć, że Sierpień 1980 roku to przede wszystkim walka o sprawiedliwość społeczną i godność ludzi pracy. To wciąż obowiązujące zadanie miało i ma nadal realizować Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Każdy z nas jest obowiązany o tym pamiętać, a nie szkodzić - co winno być powinnością także Pierwszego Przewodniczącego NSZZ "Solidarność".

Stanisław Czarnecki
Andrzej Grajewski