05-11-2012

Pikieta w Ustroniu

Pomimo przenikliwego zimna i opadów śniegu, ponad 100 pracowników i związkowców pikietowało w poniedziałek 29 października 2012 r. przed Śląskim Szpitalem Reumatologiczno-Rehabilitacyjnym w Ustroniu w proteście przeciw planom połączenia go ze Szpitalem Chirurgii Urazowej w Piekarach.
Współorganizatorem pikiety była KZ NSZZ "Solidarność". Przewodnicząca Komisji Zakładowej Jadwiga Waszut wyraziła stanowczy protest przeciwko pomysłom Urzędu Marszałkowskiego- "Szpital jest dobrze zarządzany. Wypracował 5,5mln zysku. Pracownicy rezygnowali z podwyżek i premii po to, by zapewnić pacjentom optymalne warunki leczenia. Teraz chce się jednym, nieodpowiedzialnym ruchem ten dorobek przekreślić, skazując pacjentów po zabiegach na transport pomiędzy szpitalami oddalonymi od siebie o ponad 100 km, a pracowników na niepewność utrzymania miejsc pracy".
Znamienne, że na pikiecie, mimo zaproszeń, nie pojawił się nikt z pomysłodawców tego projektu. Widocznie Pana Marszałka i Radnych przerażała odległość, jaką musieliby pokonać z Katowic do Ustronia. W zaciszu gabinetów pacjentów po zabiegach można na taki "komfort" skazać!
Na wniosek organizacji związkowych, zarówno radni Ustronia ,jak i Rady Powiatu jednogłośnie podjęli uchwały przeciw konsolidacji szpitali i wystosowali specjalny apel do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Więcej informacji >>>