30-08-2013

XXXIII rocznica powstania NSZZ "Solidarność"

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" serdecznie zaprasza poczty sztandarowe, członków oraz sympatyków Związku do wzięcia udziału we Mszy Świętej w intencji ojczyzny oraz z okazji XXXIII rocznicy powstania NSZZ "Solidarność".
Msza Święta zostanie odprawiona w niedzielę 08.09. br. o godz. 17.00 w Parafii katedralnej pod wezwaniem Świętego Mikołaja, plac Św. Mikołaja 16 w Bielsku - Białej.

W Gdańsku, podczas obrad w dniach 27-28 sierpnia br. KK NSZZ "S" przyjęła stanowisko ws. 33 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
W stanowisku KK odnosi się do historycznego zrywu, w wyniku którego narodził się nasz Związek, ale również nawiązuje do obecnej sytuacji, gdzie jak niegdyś przed laty rządząca koalicja PO - PSL prowadzi działania zmierzające do marginalizacji związków zawodowych poprzez próbę wprowadzenia restrykcyjnych zmian w ustawie dotyczącej Kodeksu Pracy i w ustawie o związkach zawodowych.

Stanowisko Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w 33. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i 25. rocznicę strajków o "Solidarność"