30-06-2014

Pracownicy Polifarbu chcą podwyżek

W środowe popołudnie, 25 czerwca, przed biurowcem zarządu spółki PPG Polifarb w Cieszynie Marklowicach protestowali pracownicy tej cieszyńskiej fabryki. Pikieta odbyła się z inicjatywy działaczy zakładowych organizacji związkowych NSZZ "Solidarność" i NSZZ Pracowników Polifarbu.
Żądano podwyżki płacy zasadniczej, która została "zamrożona" pięć lat temu. Walka toczy się również o zachowanie w dotychczasowym kształcie zbiorowego układu pracy. Jak informowali związkowcy mają z niego zniknąć urlopy zdrowotne za pracę w szkodliwych warunkach i nagrody jubileuszowe.
- Mamy nadzieję, że jest to pierwsza i jednocześnie ostatnia pikieta. My nie chcemy strajkować, ale pracować za godziwą płacę. Może jednak zarząd przystanie na nasze postulaty i zacznie szanować załogę - stwierdził Mirosław Kitowski z "Solidarności".
W referendum za strajkiem, w przypadku braku porozumienia, opowiedziało się 3/4 załogi z produkcji...

/źródło: beskidzka24.pl/