02-06-2015

Regionalny Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego ZR

W dniu 30.05 br. w Cieszynie na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pod Wałką odbył się Regionalny Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".
W rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów reprezentujących organizacje związkowe z Podbeskidzia. Zwycięzcą została drużyna reprezentująca Hutchinson zakład nr 1 z Żywca, drugie miejsce zajęła drużyna z Aluprof Bielsko – Biała, a 3 miejsce Nemak Bielsko– Biała. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali: Marcin Biegun (Hutchison zakład nr 1), Ireneusz Fabia (Aluprof). Obydwaj strzelili dla swoich drużyn po 8 goli. Najlepszym bramkarzem został Sławomir Kołek z Nemak Bielsko – Biała. Najwyższe – 4 miejsce w klasyfikacji drużyn reprezentujących organizacje związkowe z Cieszyna zajął PPG Polfiarb. Zabrakło szczęścia drużynie Straży Miejskiej z Cieszyna, która pomimo dwóch zwycięstw, nie dała rady wyjść z grupy ze względu na ilość strzelonych bramek.
Turniej objęty został patronatem Burmistrza Miasta Cieszyna Ryszarda Macury oraz Starosty Powiatu Cieszyńskiego Janusza Króla. Puchary najlepszym drużynom wręczył Przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" Marek Bogusz. Po turnieju, na terenie Campingu Olza, odbył się Festyn rodzinny z udziałem głównych Patronów imprezy.

W imieniu Oddziału Cieszyn NSZZ "Solidarność" serdecznie dziękujemy głównemu sponsorowi - Browarowi Zamkowemu w Cieszynie, pracownikom i Dyrektorowi MOSiR Cieszyn Zbigniewowi Niżnikiewicz, Przedsiębiorstwu Górniczemu Silesia, Przewodniczącym KZ NSZZ "Solidarność" oraz wszystkim pozostałym za okazaną pomoc oraz wsparcie w organizacji w/w przedsięwzięć .
Mimo zmiennej pogody, najwytrwalsi bawili się do późnych godzin nocnych.

Poniżej wykaz wszystkich drużyn, biorących udział w turnieju.