21-01-2013

Spotkanie z prof. Piotrem Glińskim

W sobotę - 19.01.2013 r. w siedzibie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ ,,Solidarność" odbyło się spotkanie z prof. Piotrem Glińskim - kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego. Prof. Piotra Gliński w latach 2005 - 2011 był Przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
Podczas spotkania, którego uczestnikami byli przedstawiciele samorządu, związków zawodowych i środowisk związanych z PIS, prof. P. Gliński przedstawił koncepcje powołania rządu technicznego oraz swoją ocenę obecnej sytuacji społeczno - gospodarczej Polski. Propozycje przedstawione przez prof. Glińskiego dotyczyły m. in. rozwiązań w zakresie polityki prorodzinnej w obliczu niżu demograficznego, polityki rynku pracy - zapobieganie skutkom bezrobocia, pomysły dla młodych wchodzących na rynek pracy.
Podczas dyskusji oraz licznych pytań zadawanych przez uczestników, kandydat na premiera odniósł się także do sytuacji w oświacie i służbie zdrowia oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem Polski w strukturach Unii Europejskiej. W spotkaniu, zorganizowanym przez Biuro Poselskie Posła RP Stanisława Szweda, nie zabrakło również Przew. ZR M. Tyrny oraz V-ce Przew. ZR J. Bieguna. W zebraniu uczestniczyło około 70 osób.