09-05-2012

Festyn związkowy

Tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" zorganizował festyn związkowy dla członków związku i ich rodzin.

W tym roku impreza odbyła się w 2 czerwca w Żywieckim Browarze. Zabawa trwała od godziny 15 do 1 w nocy. Pogoda nam dopisała, co pozwoliło uczestnikom festynu przyjść tak licznie ze swoimi pociechami. Teren piwiarni żywieckiej odwiedziło około 2000 osób. Większość uczestników festynu to członkowie związku z podregionu Żywiec ,ale trzeba też zaznaczyć, że po raz pierwszy były liczne delegacje z innych podregionów. W trakcie festynu wystąpił zespół regionalny "Grojcowianie", a później do tańca przygrywał zespół muzyczny "Raktal" z Rajczy.
Zorganizowane gry i zabawy dla dzieci były bezpłatne. Jak zwykle, przy takich okazjach, najbardziej oblegane były dmuchane zjeżdżalnie i zamek. Po raz pierwszy starsze dzieci miały możliwość postrzelać z paintballa.

Głównym sponsorem i organizatorem festynu był Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność", a wsparły nas również firmy takie jak:
- Bank Pocztowy,
- Międzyzakładowa Komisja Związkowa NSZZ "Solidarność" Grupa Żywiec S.A.
- Poseł na Sejm Stanisław Szwed,
- Paged Meble,
- "Ceva",
- "Beskid Trans"
- "Śrubena Unia"
- "Delphi Polnad S.A." oddział w Jeleśni
- "Żywiec Zdrój"
- Mini Bar "Kurczak i Kufelek",

Patronat medialny nad festynem objęła "Kronika Beskidzka".
Zarząd Regionu składa podziękowania wszystkim sponsorom, jak również firmie "Piwiarnia Żywiecka" Sp. z o.o. za sprawną obsługę gastronomiczną.