26-06-2014

Inauguracyjne posiedzenie Zarządu Regionu

Na pierwszym - po wyborczym zjeździe - zebraniu spotkali się w czwartek, 26 czerwca, członkowie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność", wybrani na związkową kadencję 2014-18. Jednym z głównych punktów obrad był wybór członków Prezydium ZR oraz ustalenie składu regionalnych rad i zespołów problemowych.

- Takiego Zarządu Regionu jeszcze nie mieliśmy. W składzie mamy przedstawicieli bardzo różnych branż, zawodów i zakładów, są wśród nas zarówno doświadczeni działacze, jak też młodzi związkowcy. Wierzę w owocną współpracę przez najbliższe cztery lata - stwierdził przewodniczący Zarządu Regionu, Marek Bogusz, witając zebranych.
Na jego wniosek Zarząd Regionu postanowił, że Prezydium ZR będzie liczyło - wraz z przewodniczącym - 8 osób. W wyniku tajnego głosowania w skład Prezydium ZR weszły następujące osoby:

- I Wiceprzewodniczący Andrzej Madyda (Podregion Żywiec),
- II Wiceprzewodnicząca/Sekretarz ZR Krystyna Pysz (Tauron Dystrybucja Bielsko-Biała),
- Skarbnik ZR Stanisław Sołtysik (Belos Bielsko-Biała),
- Członek Prezydium ZR, Czesław Chrapek (Skotan Skoczów),
- Członek Prezydium ZR, Krzysztof Chudzik (Podhalanka Maków Podh.),
- Członek Prezydium ZR, Jacek Gębołyś (Samorząd Oświęcim),
- Członek Prezydium ZR, Leszek Kłaptocz (PKP Cargo Czechowice-Dz.).

Członkowie Zarządu Regionu wybrali też zespoły problemowe i rady, w których będą pracować przez najbliższe cztery lata. Było w czym wybierać, gdyż do obsadzenia były następujące rady i zespoły:
- Regionalna Rada Edukacji Związkowej,
- Regionalna Rada Funduszu Strajkowego,
- Rada Funduszu Pomocy Szykanowanym Członkom Związku,
- Zespół do spraw Pozyskiwania Nowych Członków Związku,
- Zespół do spraw Informacji Wewnątrzzwiązkowej,
- Zespół Doradczy do spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów Zbiorowych.

Dokonano także wyboru Regionalnej Komisji Wyborczej (jej przewodniczącym został I Wiceprzewodniczący ZR Andrzej Madyda), a także członków Zespołu Organizacyjnego Krajowego Zjazdu Delegatów.
W trakcie zebrania omówiono także bieżące sprawy wewnątrzzwiązkowe oraz sytuację w poszczególnych zakładach pracy Podbeskidzia.
Kolejne posiedzenie Zarządu Regionu Podbeskidzie odbędzie się w poniedziałek, 21 lipca br.

Przewodniczący Zarządu Regionu, Marek Bogusz (w środku), ze swymi zastępcami: Andrzejem Madydą i Krystyną Pysz.