26-09-2012

Protest przed Urzędem Skarbowym w Sosnowcu

25 września 2012 r. delegacja związkowców z Solidarności Podbeskidzia uczestniczyła w proteście przed Urzędem Skarbowym w Sosnowcu. Protest zorganizowany został przez Zarząd Regionu Śląsko - Dąbrowskiej Solidarności. Domagano się przywrócenia zwolnionej dyscyplinarnie przewodniczącej organizacji związkowej, działającej na terenie wspomnianego urzędu.

Gdy zajdzie potrzeba, jesteśmy zawsze gotowi solidarnie wspierać naszych przyjaciół ze Śląsko - Dąbrowskiej Solidarności. Tym razem protestujemy, ponieważ w sposób podstępny i bezprawny została zwolniona z pracy nasza koleżanka Grażyna Welon.

Tego typu doświadczenia mieliśmy również na Podbeskidziu, kiedy na przełomie 2010/11 roku w cieszyńskim Polifarbie wspólnie domagaliśmy się przywrócenia do pracy przewodniczącego komisji zakładowej. Wtedy udało się osiągnąć cel i teraz też głęboko wierzę, że tak będzie - mówił podczas pikiety Jarosław Biegun - z-ca przewodniczącego Solidarności Podbeskidzia.