26-09-2012

Po wiecu na Placu Chrobrego (21 września 2012 r.)
Co dalej?

Przeszło 600 osób, które przyszły na Pl. Bolesława Chrobrego w celu "Wysłuchania publicznego parlamentarzystów" - nie otrzymało kompletnych odpowiedzi na zadane pytania! Dlaczego? Bo większość pytań była skierowana do parlamentarzystów PO, którzy jednak nie raczyli przybyć na to spotkanie!
Nie pierwszy to zresztą raz, gdyż w przypadku debaty na temat wiecu emerytalnego "67" - było podobnie!
Czy działają w naszym imieniu i dla naszego dobra?
Wątpliwość - to i tak delikatne słowo, które się nasuwa!
Dlatego, szczególne słowa uznania należą się tym, którzy stawili się ponownie na nasze zaproszenie. A są to posłowie PIS: Stanisław Szwed i Stanisław Pięta oraz senator Andrzej Pająk.
Na pytanie - co dalej? - muszą odpowiedzieć sobie wszyscy Polacy. Jeżeli jest "fajnie" i wszystko idzie w dobrym kierunku, to wpisujesz się w potężną propagandę sukcesu. Jeśli mówisz: "mnie polityka nie interesuje", to znaczy, że tkwisz w niej po uszy, gdyż na to liczy rządząca ekipa.
A my, ludzie "Solidarności" pomni słów Jana Pawła II, który mówił do nas w Watykanie w 2003 r. :
"… robotnicy, nauczyciele, służba zdrowia i wszyscy inni pracownicy, bez względu na to, kto sprawuje władzę w kraju, oczekują pomocy w obronie słusznych spraw. Tu nie może zabraknąć Solidarności. (…) Z Bożą pomocą pełnijcie dzieło, które razem rozpoczęliśmy przed laty".

Prowadzący wiec na Placu Chrobrego
Krzysztof Chudzik

PYTANIA UCZESTNIKÓW DEBATY

DO PIOTRA DUDY:
  1. Czy związek wyrazi zgodę na bank godzin nadliczbowych i czy zdajemy sobie sprawę, że zgoda na to doprowadzi do końca związku?
  2. Czy NSZZ "Solidarność" wesprze lub zainicjuje własną akcję zbierania podpisów pod inicjatywą tworzenia jednomandatowych okręgów wyborczych?
  3. Dlaczego Lech Wałęsa tak się zachowuje - chce nas pałować?
DO PARLAMENTARZYSTÓW:
  1. Moja Matka zmarła mając 64 lata. Pracowała 40 lat. Uzbierała w ZUS-sie kapitał w wysokości 50 000 zł. Gdzie są te pieniądze?
  2. Dlaczego chcemy zapełniać więzienia zbrodniarzami z innych krajów (serbski generał). Mamy własnych zbrodniarzy nieosądzonych! - za rok 70-ty - za tragedię na "Wujku" - za działanie na szkodę Ojczyzny
  3. Czy po 5-ciu latach psucia państwa nie jest Wam wstyd? Czy też zabrnęliście tak daleko, że idziecie w zaparte jak gang pruszkowski, który wymiar sprawiedliwości określił jako towarzystwo charytatywne?
  4. Czy istniej możliwość odejścia od OFE i dlaczego rząd tego nie zrobił? Czy rząd chce całkowitej ruiny Polski?
  5. Wiemy, jakie są skutki rządów PO i jej szefa Donalda Tuska: ruina gospodarcza i moralna Polaków. Co można zrobić, aby naszą Ojczyznę pozbawić jak najprędzej tak fatalnego przywództwa, nie czekając do wyborów?
  6. Dlaczego abonamenty (TV i radiowy) są tak wysokie i przymusowe od nowego roku?
  7. Dlaczego nie można w tym roku zarejestrować się do poradni specjalistycznych?
  8. Dlaczego nikt z Was nie porusza spraw ludzi pracujących w akordzie? Europa dawno od tego odeszła. Mam ciągłość pracy wynoszącą 47 lat i jeszcze dołożono mi 11 miesięcy, czyli prawie 52 lata płacenia składek. Zaznaczam, że prezydent Francji obniżył wiek emerytalny, a ludzi pracujących od młodych lat jeszcze bardziej wyróżnił. Co na to parlamentarzyści?
  9. Jak się mają do ustawy "67" najnowsze dane o krótszym o 12 lat życiu człowieka (robotnika) w stosunku do jego rówieśnika z wyższym wykształceniem?
  10. Dlaczego ustawodawcy nie określą konkretnie w ustawie maksymalnej liczeby uczniów w klasach? 30 uczniów (7 i 6 - cio latkowie) w jednej klasie ???? Czy ktoś z Was ma pojęcie, co to znaczy? - Określenie "wskazane jest" w podstawie programowej jest interpretowane dowolnie!
  11. Co się dzieje z posłanką PO panią Małgorzatą Handzlik w związku z zarzucanym jej wyłudzeniem pieniędzy z Parlamentu Europejskiego?
  12. Dlaczego w szkolnictwie, zamiast pracować z uczniem, spędzam dziesiątki godzin na absurdalnej biurokracji?
  13. Kiedy polscy nauczyciele będą otrzymywać pensje takie, jak koledzy i koleżanki z Unii Europejskiej?
  14. Ile pan/pani poseł złożył interpelacji dotyczących naruszenia praw pracowniczych?
  15. Ile pan/pani senator złożył interpelacji na temat naruszania praw pracowniczych w obecnej kadencji?
  16. Co pan/pani poseł zrobił, aby odwołać z Klubu PiS zwolenniczkę Ruchu Autonomii Śląska panią Poseł Nowak?
  17. Jak pracować w mieście, które wysyła urzędnika ("strażnika miejskiego") po mandat od przedsiębiorcy za wystawienie tablicy reklamowej lub chwilowe parkowanie przed firmą? Gdzie monitoring za miliony złotych? Czy służy tylko do "mandatowania", karania mieszkańców, zamiast ich chronić?