21-10-2014

Pikieta pracowników Poczty Polskiej w Warszawie

W dniu 18.10.2014 w Warszawie przed budynkiem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji odbyła się ogólnopolska manifestacja pocztowców, zorganizowana przez Organizację Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej. Głównym celem protestu było:
- stanowcze wyrażenie sprzeciwu w związku z wypowiedzeniem zakładowego układu zbiorowego pracy,
- obrona polskiego rynku pocztowego i miejsc pracy.

Na koniec 2013 r. w Poczcie Polskiej było zatrudnionych ponad 83 tysiące osób. Od 2012 r. zatrudnienie uległo zmniejszeniu o około 12 tysięcy etatów. W znacznej mierze związane to było z realizacją programu dobrowolnych odejść.
Wśród 7 tysięcy pikietujących związkowców "Solidarności" oraz przedstawicieli innych central związkowych, działających przy Poczcie Polskiej, w manifestacji uczestniczyło 70 osób reprezentujących podbeskidzką "Solidarność" .

Relację filmową z pikiety można zobaczyć na stronie: http://www.solidarnosc-poczta.pl/