20-01-2014

20 rocznica śmierci Jana Frączka

Modlitwą przy grobie i udziałem w Mszy św. uczciliśmy pamięć naszego kolegi, Jana Frączka.

W piątek, 17 stycznia, minęło 20 lat od dnia jego śmierci, a w niedzielę, 19 stycznia, była 59. rocznica jego urodzin. Właśnie w niedzielę w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka odprawiona została Msza św. w jego intencji. W świątyni zgromadzili się krewni, przyjaciele i współpracownicy Janka, były też związkowe poczty sztandarowe. - Polecamy Miłosiernemu Bogu Jana Frączka i tylu innych związkowców z "Solidarności" którzy już od nas odeszli - mówił w trakcie Eucharystii proboszcz tej parafii ks. dr Jerzy Fryczowski, modląc się także, by "idee Solidarności zmartwychwstały w sercach Polaków".