01-06-2015

Wspomóżmy solidarnie związkowców z Fiata!

We wtorek, 9 czerwca o 13.30 przed bramami zakładów Fiata w Tychach odbędzie się kolejna akcja protestacyjna, mająca na celu nakłonienie zarządu tej spółki do podjęcia rzeczowych rozmów
z „Solidarnością” nt. podwyżek płac. W pikiecie wezmą udział związkowcy z regionów Śląsko-Dąbrowskiego i Podbeskidzia. Niech nas tam nie zabraknie!

Od wielu miesięcy trwa konflikt miedzy „Solidarnością” a zarządem spółki FCA Poland (jak teraz nazywa się Fiat Auto Poland). Poniżej (patrz artykuł „Blokada pod tyskim Fiatem”) piszemy o genezie i przebiegu tego sporu oraz o blokadzie, która odbyła się w Tychach w czwartek, 28 maja. Jej organizatorem była śląsko-dąbrowska „Solidarność”. W kolejnej akcji – pikiecie protestacyjnej - ma wziąć udział także reprezentacja podbeskidzkiej „Solidarności”. – Chcemy solidarnie wesprzeć związkowców z Fiata. Wiemy, że od poziomu zarobków w tej spółce zależą wynagrodzenia we wszystkich innych spółkach branży motoryzacyjnej także na naszym terenie. To walka o naszą wspólną sprawę – podkreśla przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.

Komisje zakładowe, których przedstawiciele mogą wziąć udział w tej pikiecie, proszone są o kontakt z Zarządem Regionu najpóźniej do poniedziałku, 8 czerwca. Wspólny wyjazd planowany jest właśnie sprzed siedziby ZR.