19-11-2013

Marianna Popiełuszko urodziła się na Podlasiu w 1920 r. Ks. Jerzy był jednym z jej pięciorga dzieci. Po zabójstwie syna uczestniczyła w różnych spotkaniach religijnych i rocznicowych, w tym w spotkaniach z działaczami "Solidarności" i pielgrzymkach na Jasną Górę.
W 2006 prezydent Lech Kaczyński, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Została Człowiekiem Roku 2011 Tygodnika Solidarność. W 2012 roku Krajowy Zjazd Delegatów obradujący w Kielcach nadał Jej tytuł Zasłużony dla NSZZ "Solidarność".

Zwracamy się z apelem do wszystkich struktur naszego Związku o wywieszenie flag związkowych z kirem.

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Mamy bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się w sobotę 23 listopada o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Suchowoli. Liturgii przewodniczyć będzie Metropolita Białostocki Abp Edward Ozorowski.