18-08-2015

Festyn "Solidarności" Grupy Kęty

Niemal do białego rana bawili się uczestnicy rodzinnego festynu, zorganizowanego 15 sierpnia przez "Solidarność" Grupy Kęty SA na stadionie LKS w Bulowicach. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji adresowanych zarówno do dorosłych jak i dzieci.

Festyn został zorganizowany z okazji 35. rocznicy powstania "Solidarności". Uczestniczyli w nim przede wszystkim związkowcy i ich rodziny. Byli też dawni działacze "Solidarności", w tym wieloletni przewodniczący tego związku Józef Golonka. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych gminy Kęty oraz zarządu Grupy Kęty i innych zaprzyjaźnionych spółek. Był też ojciec gwardian Bernard Potępa z kęckiego klasztoru franciszkanów. Nie zabrakło też przewodniczącego podbeskidzkiej "Solidarności" Marka Bogusza.

W programie festynu były pokazy par tanecznych oraz sportów walki, prezentacja modeli latających, a także imponujący pokaz zabytkowych samochodów i motocykli. Było mnóstwo konkursów i zabaw dla dzieci, a dla dorosłych grały m.in. zespoły Songo and Zuza oraz Baciary. Zorganizowano także pokaz sztucznych ogni. W trakcie festynu związkowcy nie zapomnieli o potrzebujących - zebrali wśród uczestników imprezy 2700 złotych na rzecz czteroletniej Antosi z Sułkowic Bolęciny cierpiącej na nowotwór mózgu.

Organizatorem festynu była Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Grupy Kęty, a przedsięwzięcie to wsparły finansowo spółki Grupa Kęty oraz Alumetal.