18-07-2014

Odpoczynek bojownika

W najnowszym numerze tygodnika "Kronika Beskidzka" opublikowany został obszerny wywiad z Marcinem Tyrną, do czerwca tego roku przewodniczącym Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność", zatytułowanym "Odpoczynek bojownika".

- Nie ma alternatywy dla związków zawodowych. Nie wypracowano w świecie innego modelu skutecznego przedstawicielstwa ludzi pracy.
A w Polsce rządzący i biznesmeni prowadzili nagonkę, by ruch związkowy zniszczyć. Po części się to udało. W efekcie mamy najniższe uzwiązkowienie w Europie. Niech więc ludzie pracy pomyślą: w jaki sposób chcą się bronić, nie mając wsparcia w postaci związku zawodowego? Złudą jest myślenie, że sobie poradzą, jeśli nie będą dobrze zorganizowani - mówi Marcin Tyrna, do czerwca tego roku przewodniczący Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" w wywiadzie, opublikowanym w najnowszym numerze tygodnika "Kronika Beskidzka".

Artykuł do pobrania >>>