17-10-2014

30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki obchodzona w Radziechowach

W najbliższą niedzielę, 19 października przypada 30. rocznica uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę 19 października w Radziechowach, w godzinie Miłosierdzia Bożego odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, a przy Kurhanie Pamięci Narodowej, w którym w 2005 r. złożono ziemię z grobu wówczas Ks. Jerzego Popiełuszki, odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Siostro, Bracie nie bądź obojętny - tych bardzo bolesnych wydarzeń dla Polski nie możemy przemilczać. Zamanifestuj swoją postawę i dołącz do modlących się o rychłą kanonizację Męczennika za wiarę i w intencji Ojczyzny.

ROZPOCZĘCIE O GODZ. 15.00 PRZY PIERWSZEJ STACJI GOLGOTY BESKIDÓW

"Ks. Popiełuszko z pewnością może być wzorem kapłana na dzisiaj, kapłana mocno zaangażowanego w swoją działalność, bliskiego ludziom, pełnego wiary, ale też kochającego Ojczyznę, bliskiego sprawom każdego człowieka i bliskiego sprawom Ojczyzny. To jest ideał każdego kapłana, żeby tak umieć ludzi do Pana Boga przyciągać - mówił ks. Naumowicz.

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził się w 1947 r. we wsi Okopy na Białostocczyźnie. Był kapelanem związanym z "Solidarnością". Na sprawowanych przez niego w kościele św. Stanisława Kostki (na stołecznym Żoliborzu) Mszach św. za Ojczyznę gromadziły się setki osób. Wielokrotnie był zastraszany i szykanowany przez SB i państwowe media, 19 października 1984 r. został porwany, a po brutalnym pobiciu wrzucony do Wisły na tamie koło Włocławka. Grób ks. Jerzego przy warszawskim kościele św. Stanisława Kostki stał się miejscem pielgrzymek Polaków oraz wiernych i turystów z całego świata.

Obchody 30. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaplanowano w całej Polsce. Najważniejsze obchody odbędą się w Warszawie, Bydgoszczy, Włocławku i Górsku - czyli miejscach związanych z życiem i tragiczną śmiercią Błogosławionego." KAI

Zaprasza ks. R. Kubasiak proboszcz parafii p.w. Św. Marcina w Radziechowach wraz z parafianami.

www.golgota-beskidow.pl