16-11-2015

Związkowcy w obronie stawów

Związki zawodowe, działające w Zakładzie Doświadczalnym Gospodarki Stawowej PAN w Gołyszu protestują przeciwko planom likwidacji tej placówki oraz pospiesznej wyprzedaży jej majątku, w tym około 500 hektarów stawów!
- Jest szansa, by uratować tę placówkę, więc na pewno jest o co walczyć. Można pozyskać unijne pieniądze i przywrócić zakładowi rentowność. Jeśli jednak teraz zacznie się sprzedaż majątku, to już niczego nie uratujemy przekonuje Czesław Chrapek, szef "Solidarności" Podregionu Skoczów, zaangażowany w obronę placówki PAN w Gołyszu i jej majątku.
W stanowisku, przyjętym przez związkowców z Gołysza, czytamy m.in. : "Jest wiele argumentów wskazujących na potrzebę utrzymania zakładu. Wystarczy tylko profesjonalne zarządzanie, a przy pomocy środków unijnych, które mają zostać uruchomione po 2016 roku, i wykorzystaniu wykwalifikowanej załogi można stopniowo, w kilkuletnim procesie przywrócić znaczącą rentowność. Podejmowane działania likwidacyjne i wyprzedaż majątku Skarbu Państwa skończy się tym, że utracony zostanie bezpowrotnie kolejny podmiot mogący na bazie swoich doświadczeń stanowić istotny element innowacyjnej gospodarki".