16-04-2014

UCHWAŁA
Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność"
z 14 kwietnia 2014 r.

w sprawie poparcia kandydatury Stanisława Szweda
w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Nasz kolega Stanisław Szwed został rekomendowany na śląską listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zajmując czwartą pozycję na tej liście jest równocześnie liderem z podbeskidzkiego okręgu.

Stanisław Szwed związany jest z "Solidarnością" od 1980 roku. Od lat wypełniając mandat posła RP nigdy nie zapomniał, że był i pozostał związkowcem. Nie tylko nigdy nie sprzeniewierzył się naszemu Związkowi, ale zawsze służył nam swoją radą i pomocą, a na forum Sejmu zawsze reprezentował interesy ludzi pracy upominając się o respektowanie praw pracowniczych, o sprawy ludzi bezrobotnych, najsłabszych, pokrzywdzonych przez los, o pomoc przy rozwiązywaniu rozlicznych problemów naszego regionu. Zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie posła Stanisława Szweda - Naszego Posła.

Teraz Stanisław Szwed zamierza kontynuować tę samą pracę na szerszym forum, w Parlamencie Europejskim, gdzie podejmowanych jest wiele decyzji, które mają bezpośredni wpływ na polskie prawo, w tym także na prawo pracownicze, a także na sytuację w naszym kraju.

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" dostrzegając potrzebę posiadania bezpośredniego wpływu na kształt decyzji, podejmowanych w Parlamencie Europejskim oraz wyrażając pełne zaufanie do działalności Stanisława Szweda, udziela mu pełnego poparcia w nadchodzących wyborach. Apelujemy do wszystkich członków i sympatyków "Solidarności", do wszystkich ludzi, którym nieobce są problemy pracownicze, o poparcie związkowego kandydata Stanisława Szweda w kampanii wyborczej i w dniu głosowania do Parlamentu Europejskiego.

Zarząd Regionu Podbeskidzie
NSZZ "Solidarność"