10-09-2014

Pikieta w Tarnowie Podgórnym

W dniu 9.09 br., w Tarnowie Podgórnym koło Poznania przed siedzibą Zarządu Spółki Lidl Polska odbyła się pikieta z udziałem ok. 700 osób. Podczas pikiety związkowcy domagali się poprawy warunków pracy w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych, wchodzących w skład w/w sieci handlowej. Jednym z głównych postulatów jest również przywrócenie do pracy zwolnionych działaczy związkowych - Przewodniczącej Organizacji Justyny Chrapowicz oraz zastępcy Artura Szuszkiewicz. Podczas pikiety została wręczona petycja, skierowana do Zarządu Spółki, zawierająca m. in. postulaty odnoszące się do zwiększenia zatrudnienia, podpisania porozumienia o współpracy z pracodawcą, zawierania umów na czas nieokreślony, poszanowania prawa pracowników do zrzeszania się, W trakcie trwania manifestacji Alfred Bujara (szef handlowej Solidarności) zwrócił uwagę na ogromną dysproporcję w traktowaniu polskich pracowników przez sieć w porównaniu z pracującymi w tej samej sieci na terenie Niemiec.
W pikiecie nie zabrakło przedstawicieli Podbeskidzkiej Solidarności wraz z V- ce Przewodniczącym Zarządu Regionu Andrzejem Madydą.