28-05-2012

Pikieta przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie

24.05.2012 r. odbyła się pikieta przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, w której uczestniczyła również delegacja z Podbeskidzia.

Związkowcy przyjechali prosić pana prezydenta o nie podpisanie ustawy emerytalnej. Przewodniczący KK Piotr Duda przekazał prezydentowi petycję oraz 3 projekty ustaw przygotowane przez NSZZ "Solidarność" w sprawie podwyższenia płacy minimalnej, o pracy tymczasowej i tzw. umowach śmieciowych.

Na telebimie ustawionym koło pałacu wyświetalny był film z fragmentami wystąpienia Piotra Dudy w Sejmie oraz dokumentujący kolejne działania Solidarności związane z tą ustawą. Przemawiali: Piotr Duda, przewodniczący ZR Śląsko- Dąbrowskiego Dominik Kolorz, przewodniczący Sekretariatu Metalowców Bogdan Szozda, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia Maria Ochman.