Solidarność Podbeskidzie Protest w żywieckim Hutchinsonie 2

Protest w żywieckim Hutchinsonie 2

Od czwartku, 4 stycznia, w żywieckiej spółce Hutchinson 2 trwa akcja protestacyjna. Na bramach pojawiły się związkowe flagi i transparenty. Jest to kolejny etap walki „Solidarności” o podwyżki płac dla załogi tej firmy.

Hutchinson 1Pod koniec ubiegłego roku w Hutchinsonie 2 rozpoczął się spór zbiorowy, dotyczący wyłącznie podwyżek wynagrodzeń dla załogi tej spółki. Swoje żądania związkowcy przedstawili 14 grudnia. W trakcie negocjacji przedstawiciele załogi wykazali maksymalną dobrą wolę i elastyczność znacznie redukując wielkość żądanych podwyżek. Niestety, mimo tego rozmowy z przedstawicielami pracodawcy nie przyniosły żadnego efektu. Przedstawione propozycje nie realizowały nawet części oczekiwań załogi i były nie do przyjęcia dla związkowców – tym bardziej, że Hutchinson szczyci się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. 19 grudnia podpisany został protokół rozbieżności.

Obecnie zakładowa „Solidarność” rozpoczęła kolejny etap batalii o podwyżki płac – oflagowane zostały bramy zakładu. Związkowcy oczekują przedstawienia przez pracodawcę nowych propozycji, będących odzwierciedleniem sytuacji finansowej spółki i podjęcia bardziej efektywnych rozmów.

Hutchinson 3Hutchinson 2Hutchinson 1