Solidarność Podbeskidzie Zjazd koordynatorów ds. bhp

Zjazd koordynatorów ds. bhp

W czwartek 6 października 2016 roku w Poznaniu rozpoczął się dwudniowy zjazd koordynatorów ds. bhp struktur regionalnych i branż zrzeszonych w NSZZ „Solidarność”.

07102016bhpNa spotkaniu omawiane są bieżące działania Związku w zakresie bhp. Agnieszka Mińkowska p.o. pełnomocnika ds. bhp Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” przedstawiła kampanie prewencyjne, w które angażuje się „Solidarność”.
W pierwszym dniu omawiana była aktywność NSZZ „Solidarność” w zakresie bhp na szczeblu krajowym i zagranicznym. Uczestnicy brali też udział w spotkaniu z dr Wiesławą Horst, specjalistką z zakresu ergonomii pracy.

W drugim dniu z uczestnikami zjazdu spotkała się Stanisława Ziółkowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu, która przedstawiła Wielkopolską Strategię Ograniczania Zagrożeń Zawodowych jako przykład programu prewencji, możliwy do realizacji również w innych województwach. Starszy Inspektor Pracy Jacek Maćkowiak omówił zagadnienia związane z działalnością agencji zatrudnienia i agencji pracy tymczasowej, skupiając się na wyzwaniach kontroli przestrzegania prawa pracy.

DSC_0136Zjazd zakończyło spotkanie z koordynatorami  biura Migrant Info Point przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy zapoznali zebranych z aktualną sytuacją obywateli Ukrainy poszukujących pracy w Polsce.
W Zjeździe  uczestniczył również przedstawiciel naszego regionu – koordynator bhp  Piotr Górny.