Solidarność Podbeskidzie Zjazd na półmetku kadencji

Zjazd na półmetku kadencji

W piątek, 17 czerwca, odbyło się w Bielsku-Białej Walne Zebranie Delegatów Regionu Podbeskidzie. Blisko stu delegatów oceniło  dwuletnią działalność władz podbeskidzkiej „Solidarności” oraz dokonało wyborów uzupełniających członków ZR i delegata na zjazd krajowy „S”.

Sprawozdanie z dwuletniej pracy Zarządu Regionu przedstawił przewodniczący Marek Bogusz. Dokonania skonfrontował z zapowiedziami i obietnicami, złożonymi dwa lata temu, podczas wyborów nowych władz podbeskidzkiej „Solidarności”. Za najważniejsze przeprowadzone sprawy uznał reorganizację pracy biur Zarządu Regionu na czele z wzmocnieniem i usprawnieniem pracy Biura Prawnego ZR, wzmocnienie oddziałów terenowych związku, wszechstronną pomoc zakładowym organizacjom związkowym, usprawnienie przepływu informacji i zmianę strony internetowej Regionu, wzmocnienie działań promocyjnych i prorozwojowych. – Dziś mamy region sprawny, stabilny finansowo, z rosnącą ilością członków związku – mówił Marek Bogusz. Przypomniał też sprawą organizację przez Podbeskidzie obrad Krajowego Zjazdu Delegatów w 2014 roku oraz liczny udział związkowców naszego regionu w ogólnopolskich i branżowych akcjach „Solidarności”. Z kolei szefowa Regionalnej Komisji Rewizyjnej Małgorzata Dudys przedstawiła zebranym efekty dwuletniej pracy kontrolnej kierowanej przez siebie komisji. Oba sprawozdania zostały w głosowaniu zaakceptowane przez delegatów.

W trakcie obrad było też miejsce na wystąpienia zaproszonych gości. Byli wśród nich wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz oraz wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Podczas WZD dokonano wyborów uzupełniających. W skład Zarządu Regionu Podbeskidzie za zmarłą Krystynę Pysz i za Marcina Tyrnę, który złożył rezygnację, wybrani zostali Piotr Łukowski z MZK Bielsko-Biała i Piotr Przybyła z bielskiej spółki Enersys. Z kolei wakujący mandat dla przedstawiciela Czechowic-Dziedzic w Zarządzie Regionu zdobył Krzysztof Kwaśny z PG Silesia. Z kolei przewodniczący „Solidarności” z tego samego przedsiębiorstwa, Dariusz Dudek, został wybrany reprezentantem Podbeskidzia na Krajowy Zjazd „Solidarności” w miejsce Stanisława Szweda, który z racji pracy w rządzie musiał zrezygnować z tego mandatu.

Przed zakończeniem obrad wiceprzewodniczący Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Bronisław Skoczek za dotychczasową działalność uhonorował krzyżami „Semper Fidelis” dwóch podbeskidzkich delegatów: Bogdana Szozdę i Kazimierza Grajcarka.

Zgodnie z decyzją delegatów wszystkie dokumenty, które zostały przygotowane na WZD, zostaną rozpatrzone przez Zarząd Regionu Podbeskidzie.