Solidarność Podbeskidzie Minister Rafalska o rządowych obietnicach

Minister Rafalska o rządowych obietnicach

– Ustawa ustanawiająca minimalną stawkę 12 złotych za godzinę pracy może zacząć obowiązywać od 1 września – zapowiedziała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Bardziej tajemniczo Pani Minister mówi o obietnicy obniżenia wieku emerytalnego. Jej wypowiedzi omawia Dziennik Gazeta Prawna.
Minister Rafalska, pytana o datę wprowadzenia minimalnej stawki godzinowej na poziomie 12 złotych dla pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie, powiedziała, że najbardziej prawdopodobny termin to 1 września. „Ja już raz powiedziałam, że będzie pierwszego lipca, bo bardzo bym chciała, żeby to był 1 lipca. Pracownicy na to czekają, to jest potrzebne rozwiązanie, a już tyle uwag i projektów skierowaliśmy do ponownych konsultacji, że ten czas nam trochę ucieka. Już mówimy o pierwszym września, a również musimy pamiętać że mamy partnerów społecznych. Mamy związki zawodowe, mamy organizacje pracodawców i każdy wnosi wykluczające się czasami uwagi i trzeba umieć tę wodę z ogniem pogodzić” – mówiła.
Dopytywana, czy możliwe jest obniżenie wieku emerytalnego od 2017 roku, powiedziała, że ten termin jest realny, jednak „nie upierałaby się przy dokładniejszym terminie”.