Solidarność Podbeskidzie Będą podwyżki w sanepidach

Będą podwyżki w sanepidach

O około 267 zł brutto na etat wzrosną płace zasadnicze pracowników Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w województwie śląskim. Podwyżki na zbliżonym poziomie otrzymają również pracownicy sanepidów w całej Polsce. Wyższe pensje wypłacone im zostaną w ciągu najbliższych dwóch miesięcy z wyrównaniem od stycznia.
Podwyżki gwarantuje pracownikom rozporządzenie ministra zdrowia z 10 marca w sprawie wzrostu płac w Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. Od 2008 roku upominały się o nie związki zawodowe z sanepidów.
Jak informują związkowcy z Solidarności, płace w inspekcji zostały zamrożone osiem lat temu. Podkreślają, że od tego czasu pracownicy sanepidów są najgorzej uposażoną grupą zawodową w budżetówce. Średnie płace w inspekcji wynoszą około 2300 zł brutto.
Więcej na: www.solidarnosckatowice.pl