Pozostałe Organizacje Związkowe zakładu Best Autotech oraz Seoyon E-HWA organizują spontaniczny #spacer w słusznej sprawie

📌 W #piątek 19.04.2024r. od godziny 12:30 do około 15:00, Organizacje zakładu Best Autotech oraz Seoyon E-HWA, #organizują w Bażanowicach na ul. Cieszyńskiej na wysokości Mleczarni, spontaniczny #spacer, (w załączniku udostępniamy mapkę z planowaną trasą, która będzie przebiegała przez dwa przejścia dla pieszych).✌️

🗣 „Pomimo #wielomilionowych zysków w ciągu ostatnich #lat jesteśmy traktowani jako #zbędne koszty, na których najłatwiej #oszczędzać. Wynagrodzenia pracowników co roku są #spłaszczane doszliśmy do momentu, w którym większość działów dzieli około 100 zł brutto, pracodawca skupia się na #zwiększaniu kosztów związanych z usługami obcymi, aktualnie współpracuje z pięcioma #agencjami pracy, a pracownicy zatrudnieni na umowy o pracę są traktowani jako pracownicy #drugiej kategorii, bo nie pracują po ponad 300 godzin na umowie #śmieciowej, bez żadnych dodatków. Od października 2023r. trwa #spór zbiorowy, pierwszy etap rokowań został zakończony protokołem #rozbieżności, wystąpiliśmy do ministerstwa o wyznaczenie #mediatora, aktualnie jesteśmy po dwóch spotkaniach mediacyjnych, 23 (w Best) i 26 (w Seoyon) odbędzie się 3 spotkanie liczymy na to, że #spacer da do myślenia aktualnemu Koreańskiemu Prezesowi który nie kryje się z politykom maksymalnego #cięcia kosztów, i sytuacji w której ze strony Koreańskiej pojawiła się postawa, #sprawdzam, pokażcie co potraficie – komentuje Przewodniczący MOZ Mariusz Niedbalski.”

🗣 Bardzo prosimy o #wsparcie naszej inicjatywy i #dołączenie do nas w piątek – dodaje Przewodniczący.🤝💪✌️