Solidarność Podbeskidzie Zapraszamy na górskie szlaki

Zapraszamy na górskie szlaki

2 września 2023 r. organizujemy kolejną edycję Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego „Solidarności”. Będziemy wędrować na Przegibek w Powiecie Żywieckim.

Do schroniska (mapa turystyczna TUTAJ) można dojść:

1)    z Rycerki Górnej-Kolonii szlakiem zielonym, do góry 1h  15′, w dół 50′

2)    z Rycerki Dolnej-Słowianki szlakiem niebieskim, dalej zielonym, do góry 2h  15′, w dół 2h

3)   z Rycerki Dolnej-Słowianki szlakiem czarnym, do góry 3h, w dół 3 h

Więcej informacji na temat szlaków znajdziecie TUTAJ.

Na górze spotkamy się o godzinie 12.00 i rozpoczniemy Mszą św. dla związkowców oraz ich rodzin. Po Mszy będzie można zjeść obiad, a rajd zakończymy quizem dotyczącym miejsca naszej wspinaczki.

Najliczniej reprezentowanej podczas rajdu organizacji związkowej – Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” ufundowała specjalny puchar. Natomiast Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” przyzna puchar osobie, która zdobędzie pierwsze miejsce w konkursie wiedzy turystycznej. Ponadto każdy uczestnik otrzyma specjalną odznakę rajdową.

Do 25 sierpnia 2023 r. zbieramy wpłaty wpisowe na rajd.

Szczegółowe informacje u Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” lub w Zarządzie Regionu Podbeskidzie.

rajd górski