Solidarność Podbeskidzie Dialog związkowców z samorządowcami – relacja filmowa

Dialog związkowców z samorządowcami – relacja filmowa

24 czerwca 2022 r.

W dniach 9-10 czerwca w Ustroniu odbyło się seminarium, zorganizowane w ramach projekt pt. “Schematy Dialogu Społecznego dla Godnej Pracy w sektorze publicznym na poziomie samorządów”.

Celem projektu jest wzmacnianie dialogu społecznego na poziomie samorządów i związków zawodowych. W ustrońskim seminarium wzięli udział m.in. kierownicy projektu Agnieszka Rybczyńska oraz eksperci Barbara Surdykowska i Sławomir Adamczyk, wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S” Jerzy Jaworski, szef Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” Marek Bogusz. Stronę samorządową reprezentowali m.in. prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak oraz przedstawiciele podległych miastu placówek kultury i spółek komunalnych. Wśród uczestników nie zabrakło też związkowców z podlegających samorządowi placówek i spółek.

W trakcie seminarium dyskutowano na na temat postępowania w przypadku sytuacji konfliktowych i różnych napotykanych przeszkód. Uczestnicy dzielili się też doświadczeniami w zakresie prowadzenia dialogu, w tym także w realiach samorządu miejskiego w Bielsku-Białej.

Filmową relację z seminarium można obejrzeć TUTAJ