Solidarność Podbeskidzie Pielgrzymka Ludzi Pracy – zapisy

Pielgrzymka Ludzi Pracy – zapisy

W dniach 18 i 19 września br. odbędzie się 39 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę. Podbeskidzka „Solidarność” organizuje wspólny wyjazd związkowców na niedzielną Mszę świętą, będącą najważniejszym punktem tej pielgrzymki.Ogólnopolskie Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę są organizowane co roku od 1983 r. Ich inicjatorem był ks. Jerzy Popiełuszko. W tym roku odbywa się już 39. edycja tego najważniejszego spotkania polskiego Świata Pracy. Tegorocznym organizatorem pielgrzymki jest „Solidarność” Regionu Małopolska.

Najważniejszym punktem naszego pielgrzymowania jest koncelebrowana Msza święta, sprawowana o godzinie 11.00 na jasnogórskim Szczycie. Podbeskidzka „Solidarność” organizuje wspólny wyjazd związkowców na tę Mszę św. – transport będzie zapewniony w godzinach wczesnoporannych w niedzielę 19 września z Cieszyna, Skoczowa, Żywca i Bielska-Białej. Osoby chętne proszone są o kontakt z zakładowymi organizacjami związkowymi lub z regionalnym koordynatorem – wiceprzewodniczącym ZR Andrzejem Madydą (tel. 603 769 965).

Plakat XXXIX PLP można pobrać TUTAJ