Solidarność Podbeskidzie Podwyżki dla załogi Eaton

Podwyżki dla załogi Eaton

„Solidarność” w bielskiej spółce Eaton Automotive Systems zakończyła rozmowy płacowe. W efekcie wszyscy pracownicy tej firmy otrzymają podwyżki wynagrodzenia – średnio 4,5 procent.

Spółka Eaton Automotive Systems zajmuje się – najogólniej mówiąc – produkcją części do silników samochodowych, głównie zaworów. Firma ta zatrudnia w Bielsku-Białej blisko tysiąc osób. Końcem  stycznia br. zakładowa „Solidarność” rozpoczęła negocjacje na temat wzrostu płac. 11 lutego – po czterech rundach rozmów – podpisane zostało porozumienie, na mocy którego od 1 kwietnia płace pracowników wzrosną przeciętnie o około 4,5 procent. – Początkowo żądaliśmy 6-procentowego wzrostu płac, ale ostatecznie stanęło na kompromisowym poziomie około 4,5 procent. Trzeba dodać, że poprzednie podwyżki wynegocjowaliśmy  dokładnie rok temu . Wtedy były one właśnie na poziomie około sześciu procent. Tak więc w sumie place naszych pracowników wzrosły o ponad 10 procent, co nie jest chyba złym wynikiem zwłaszcza uwzględniając obecny trudny czas dla całej gospodarki – mówi Jerzy Chomczyński, przewodniczący „Solidarności” w spółce Eaton Automotive Systems.

Trzeba dodać, że współpraca związkowców z Eaton z dyrekcją tej spółki od dłuższego czasu układa się co najmniej poprawnie. – Dyskutujemy, spieramy się, ale zawsze udaje się nam wypracować kompromisowe rozwiązania. To dowód nie tylko skuteczności naszego związku ale także otwartości i woli dialogu ze strony dyrekcji – podkreśla Jerzy Chomczyński.

Dowodem na takie partnerskie relacje w bielskiej spółce Eaton Automotive Systems jest fakt, że niedawno dyrekcja tej firmy znalazła się w elitarnym gronie zwycięzców XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wcześniej zdobyła ona też – w podobnym ogólnopolskim konkursie – tytuł „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”.