Solidarność Podbeskidzie Ruszyła pomoc w ramach akcji Solidarni wobec pandemii

Ruszyła pomoc w ramach akcji Solidarni wobec pandemii

5000 maseczek jednorazowych, tyle samo rękawiczek, 250 przyłbic, 100 jednorazowych fartuchów ochronnych, 10 kombinezonów, 100 litrów płynu dezynfekującego – do podbeskidzkich domów pomocy społecznej i innych placówek opiekuńczych i leczniczych trafiły dary, będące pierwszym efektem podbeskidzkiej akcji „Solidarni wobec pandemii”.

IMG_2715– Akcję tę zapoczątkowaliśmy przed świętami wielkanocnymi, przeznaczając na ten cel z kasy Zarządu Regionu 30 tysięcy złotych. Kolejne 10 tysięcy dała Regionalna Sekcja Ochrony Zdrowia. Później zaczęły się wpłaty od zakładowych organizacji związkowych. Jako pierwsze na nasz apel odpowiedziały Terenowa Organizacja Związkowa z Cieszyna oraz związkowcy ze spółek Grupa Kęty SA i ABB/Apena. Akcja wciąż trwa, bo potrzeby są wciąż gigantyczne. Mamy na naszym terenie ogniska pandemii, mamy zamknięte placówki opiekuńcze czy całe oddziały szpitalne. Nikt nie wie też, jak długo to potrwa i ile jeszcze będzie potrzebnych takich środków  – relacjonuje szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Dodaje, że wszystkie środki ochrony, zakupione przez podbeskidzką „Solidarność”, są najwyższej jakości i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Pierwsze dary trafiły do domów pomocy społecznej w Wilkowicach, Pogórzu, Łętowni oraz DPS w bielskich Komorowicach i DPS „Dom Nauczyciela” w Bielsku-Białej, a także do PZOL w Rajczy i Szpitala Kolejowego w Wikowicach oraz ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego „Bucze” w Górkach Wielkich. – Wszędzie spotykaliśmy się z ogromną życzliwością i wdzięcznością. Akcję tę będziemy kontynuować, bo do solidarności z potrzebującymi zobowiązuje nas nie tylko sumienie, ale i nazwa naszego związku. Już mamy kolejne zgłoszenia z zapotrzebowaniem na środki ochrony – dodaje Marek Bogusz.

∗ ∗ ∗

Nie kończy się akcja „Solidarni wobec pandemii”, polegająca na zdobywaniu funduszy na zakup środków ochrony, które przekazane zostaną pracownikom i podopiecznym jednostek służby zdrowia, placówek opiekuńczo-leczniczych i ośrodków pomocy społecznej działających na terenie Podbeskidzia. Zachęcamy kolejne zakładowe organizacje związkowe oraz firmy i osoby prywatne o wsparcie finansowe tej inicjatywy.

Pieniądze można przekazywać na konto: Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”

92 1050 1070 1000 0090 3045 4210

koniecznie z dopiskiem w tytule wpłaty: „Solidarni wobec pandemii” i podaniem nazwy organizacji związkowej dokonującej wpłaty.

Z góry dziękujemy za solidarność okazaną tym, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem oraz tymi, którzy są najbardziej zagrożeni tym wirusem.