Solidarność Podbeskidzie Odszedł ks. kanonik Władysław Wala

Odszedł ks. kanonik Władysław Wala

Dnia 22 października 2019 r. zmarł ks. Kanonik Władysław Wala – wieloletni proboszcz parafii p.w. Św. Marcina w Ochabach k. Skoczowa.Wala ks.Od początku powstania NSZZ „S” wspierał rodzący się ruch. Po wprowadzeniu stanu wojennego udzielał wszelkiej niezbędnej pomocy osobom represjonowanym, sam inwigilowany przez SB. Celebrował msze św. za Ojczyznę. W budynku probostwa odbywały się regularnie spotkania działaczy podziemnej „S” z regionu Skoczowa, a sam ksiądz przechowywał często podziemne biuletyny związkowe i zapasy materiałów poligraficznych. Zawsze znajdował słowa pociechy i wsparcie duchowe, a w potrzebie i materialne – dla prześladowanych za działalność związkową.

Za swą postawę w 2007 roku ks. kan. Władysław Wala został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Solidarności Podbeskidzia”.

Odszedł od nas duszpasterz o wielkiej łagodności, skromności, miłości i poświęceniu dla bliźnich.
Niech spoczywa w pokoju i radości wiecznej.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 24 października 2019 r. o godz. 14:30 w Ochabach, w kościele p.w. Św. Marcina.

Czesław Chrapek
Przewodniczący O/ Skoczów