Solidarność Podbeskidzie Zmarł doktor Ryszard Orzeł

Zmarł doktor Ryszard Orzeł

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 30 sierpnia 2018 roku w wieku 90 lat zmarł nasz kolega RYSZARD ORZEŁ, zasłużony lekarz i działacz podbeskidzkiej „Solidarności”.

Orzeł cz-b 2Ryszard Orzeł był chirurgiem ortopedą. Pracował m.in. w bielskim Pogotowiu Ratunkowym i Szpitalu nr 3. Ze strukturami NSZZ „Solidarność” służby zdrowia był związany od 1980 roku. Po relegalizacji „Solidarności” w 1989 roku był współzałożycielem Regionalnej Sekcji Ochrony Zdrowia i pełnił w niej funkcję wiceprzewodniczącego oraz sekretarza, był też przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „S” Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej; w najtrudniejszych dla związku czasach był zawsze lojalny i wierny idei „Solidarności”. Za swą postawę i pracę w 2007 roku został uhonorowany tytułem „Zasłużonego dla Solidarności Podbeskidzia”.

Rodzinie, krewnym i przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy szczerego współczucia i solidarności w bólu.

Pogrzeb śp. Ryszarda Orła odbędzie się w środę 5 września – o 12.00 odprawiona zostanie żałobna Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli na Żywiecczyźnie, a po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz w Kiczorze.